Mindfulness, základ šťastného života

Autor: Barbora Vrbičanová | 18.5.2016 o 19:43 | Karma článku: 4,25 | Prečítané:  850x

Mindfulness (slovensky bdelá pozornosť) je schopnosť byť vedome „tu a teraz“. To znamená vnímať prítomný okamih namiesto blúdenia po minulosti alebo budúcnosti a zároveň byť prostý od hodnotenia toho, čo momentálne zažívame.

 S otvorenosťou mysle vnímať celistvosť daného momentu.

 Vďaka tejto schopnosti máme vôbec možnosť prežívať pocit šťastia. Pretože šťastie sme skutočne schopní prežívať len tu a teraz. Nikdy nie včera a nikdy nie zajtra. Čím viac sme k prítomnosti pozorní, tým spokojnejší život vedieme.

Zaujímavé na mindfulness je,  že je nám absolútne prirodzená. Podobne ako nám je  prirodzené pokojné hlboké dýchanie, ktoré je s mindfulness spojené. Všimli ste si niekedy ako prirodzene dýcha malé dieťa?  Podobné je to aj s kvalitou jeho pozornosti k prítomnosti. Úplne malé dieťa je totálne prítomné. S úžasom a otvorenou mysľou si užíva okamih za okamihom.

Žiaľ sa nám niekedy v priebehu života, popri tom ako ho začíname brať príliš vážne a nadobúdame množstvo konceptov a predstáv o tom, ako by náš svet mal vyzerať, ako by sme sa mali správať my, ako ostatní, táto schopnosť vytráca.  Je však základom naozajstnej vnútornej spokojnosti a tým aj šťastného života. Je zaručeným liekom proti stresu, nervozite a úzkosti. Preto sa oplatí  ju znova v sebe nájsť a kultivovať. Existujú rôzne jednoduché techniky ako v sebe túto schopnosť znova oživiť.

Ak máte v sebe túžbu zažívať svet plnohodnotnejšie a radostnejšie, tu http://www.mindfullife.cz/ ste na správnej adrese.

Nech sa vám ľahko a zhlboka dýcha!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prezident považuje nomináciu Sakovej za premrhanú príležitosť

V Moste-Híd dúfali, že Smer vyberie za ministra vnútra človeka, ktorý nebude polarizovať spoločnosť. Kaliňákova spolupracovníčka im neprekáža.

KOMENTÁRE

Saková zdedila postupy, ako chrániť našich ľudí

Denisa Saková ako ministerka je splneným smeráckym snom.


Už ste čítali?